Zengin Olmanın Yolları

0
Nasıl Zengin Olunur?

Zengin olmanın yolları yazımızda okuyacağınız 5 şey hayatınızda yoksa bir yerlere gelemezsiniz. Başarılı insanların hayatına baktığımız zaman hepsinin hayatında bu beş maddeyi görüyoruz. Bakın sizde de bu beş madde varsa siz bir yerlere gelebilirsiniz ama yoksa da korkmayın işiniz gene de zor değil. Neden değil? Çünkü bu beş maddeyi veriyoruz ve siz kendinizde bu beş maddeyi geliştireceksiniz. Zenginliğe yolculuk için bu beş madde önemlidir. Eğer burada anlattığımız konu hakkında düşünmez, kendinize pay çıkarmazsanız ve harekete geçmezseniz işte o zaman hayatınız boyunca kaybeden tarafta olacaksınız. 

  1. Ailenin zengin olması 
  1. Kayınpederinin zengin olması  
  1. Arkanızda size destek olacak bir dayı veya amca tabi ki bunların hiçbiri değil. 

İşte Zengin olmanın yolları İçin 5 Madde 

Satış Becerisi

Benim satışla ne alakam var? Bunu sakın demeyin hayatın her alanında satış vardır. Öğretmen, anne, baba, yönetici fark etmez herkes hayatın içinde satış yapıyor ve herkesin bir satış becerisi olmak zorundadır. Düşün ki Öğretmensin öğrencini etkilemesen onlara dersi anlatsan bile öğretemezsin. Anne veya baba çocuğunu etkilemek zorundasın. Onun için satış becerisi olmak zorunda. Ne iş yaparsan yap mutlaka satış becerisi kazanman lazım. Bunu hayatın içinde kazanarak hiç alakam olmadığı halde satışla ilgili kitaplar okudum sizde en az on beş tane satışla ilgili kitap okuyun. Farkında olalım ya da olmayalım hayatın içinde hepimiz kendimizle ilgili bulunduğumuz ortamda satış yapıyoruz. Çok iyi bilenler değil maalesef bildiklerini çok iyi pazarlayanlar kazanıyor. Bunun için ilk madde satış becerisidir.  

Disiplin İle Zengin Olmanın Yolları

Bütün başarı hikayelerin de başarı eşittir disiplin ve çalışmaktır. Disiplinli olmayanların başarılı olması imkansızdır. Her konuda diyet mesela, genellikle diyet yapan kişiler de disiplin olmuyor devam etmiyor ve bırakıyorlar. ‘Pazartesi başlıyorum’ diyor ama çarşamba bırakıyor. Mesela egzersizde öyle önce başlıyorsun bir hafta sonra pes edip bırakıyorsun çünkü burada da bir disiplin anlayışı yok. İngilizce, İspanyolca öğrenmek istiyorsun ama düzenli, disiplinli çalışmadığın için başaramıyorsun. Disiplini hayatına oturtamayan hiç kimsenin başarılı olamayacağını anlamalısın. Disiplin kararlılıkla devam etme durumu ama çoğu insan kararlılık yerine tembelliği tercih ediyor. Tembelliğin olduğu yerde disiplinli bir şekilde sonuca gitme mümkün değildir. Kararlılık mı tembellik mi kendinize sorun ben disiplinli miyim? 

Sorumluluk

Sürekli olarak her şeyden şikayet eden insanlar ve sorumluluk sahibi olmayan kişiler bir yerlere gelemezler. Mümkün değil! Suçunu kabullenmeyen, mazeret üreten kişiler başarılı olamaz. Aslında sorumlu olmak, seçimlerin bende olduğunu gösteriyor. Sorumlu olmak seçimlerimizin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Sorumlu olmak bugün ne yaptığımızın geleceğimizi belirlediğini gösteriyor. Eğer ‘Başarılarımın nedeni benim ama başarısızlıklarımın nedeni sizsiniz’ diyorsan bir yere gelemezsin. Yaptıklarımdan yapmadıklarından, aldığım kararlardan her şeyden ben sorumluyum. Bugün benim yaptıklarım veya yapmadıklarım aslında benim geleceğimi belirliyor. Başarılı olup olmayacağımı belirliyor. Bunun farkına varmayan insanlar bir yerlere gelemezler 

Hedef

Ne istediğinizin farkında olun. Bir yerlere gelmek istiyorsun ancak ne istediğini bilmiyorsun. Ne istediğini bilmeden o yere varamazsın ilk önce net hedefin olmalı.  

Şu soruları sormamız gerekir. 

  • Kimsin? 
  • Ne istiyorsun? 
  • Nereye gitmeyi arzuluyorsun? 
  • Kendini nerede görmek istiyorsun? 

Bu sorulara net bir şekilde cevap veremiyorsan bir yerlere gelme şansın yok. Kim olduğunu, nereye gittiğini bil. Oraya ulaşana kadar hedefine kilitlen bak bakalım! Başarı nasıl geliyor.  

Sabır

Sabır dendiğinde aklıma dayanmak ve mücadele etmek geliyor. Uyuz bir şekilde beklemek değil. Oturmuş ve uyuz gibi yaptığı hiçbir şey yok ‘ne yapıyorsun?’ ‘-sabrediyorum, bekliyorum’ ‘bir şeyler gelecek hayatım düzelecek’ çok beklersin! Sabır: hedefini belirlemişsin çıkan zorluklar, problemler var asla vazgeçmeme durumudur. Sabredip yoldan sapmadan yürüme durumudur. Aslında sabır sorunla karşılaştığında kaçmak yerine onlardan öğrenip daha güçlü çıkmaktır. Sabır da bunu görmeyenler sabır dendiğinde bunu fark etmeyenler bir yerlere gelemezler. Şunu unutmayın ! Zor anlar biter ama güçlü insanların enerjileri bitmez.  Bunun için hayatını düzene sokmak nasıl olmalıdır? Bunun yollarını aramalısınız.

Eğer bu beş maddeden sende bazıları varsa bir yerlere gelebilirsin. Dayınız olmasa da zengin bir kayınpederiniz olmasa da ailen zengin olmasa da bir yerlere gelebilirsiniz ama bunlar yoksa bir yerlere gelemezsiniz. Kendi kazanmadığını elinde tutamazsın. Çünkü para kuş gibidir. ‘Bugün bende yarın sende ne güzel olurdu dursaydı hep bende’ ama durmaz. Kendi kazanmayan bu maddelere sahip olup da kendi elinde tutmayı beceremeyen insanlar onu kaybederler. Hayat bunu böyle gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin