Whatsapp QR Kod Oluşturma

1

Whatsapp QR Kod Oluşturma, nasıl whatsapp qr kod oluşturulur? Whatsapp beta sürümünü inceleyen WABetaInfo twitter hesabından yaptığı açıklamada whatsapp’ın ios platformundan sonra android telefonlarda da qr kodu özelliğini kullanabileceklerini açıkladı.

Whatsapp QR Kod Ne İşe Yarar?

Whatsapp qr kod işe yarar? Whatsapp qr kod ile kullanıcılar kendi profillrini paylaşabilirler. Whatsapp’dan gönderilen qr kod ile bir kişiyi rehbere ekleyebilirsiniz. Ayrıca whatsapp qr kod ile başkasına bilgi ve belgelerinizi aktarabilirsiniz. Ayrıca bu whatsapp tarama kodu ile başka kullanıcıların kodlarını da okuyabilirsiniz Her ne kadar beta çalışmasında da olsa kullanmak isteyenler bu bağlantıyı kullanarak google app store üzerinden ulaşabilirler.

Whatsapp QR Kod Nedir?

Whatsapp QR kod nedir? Çin’de günde 1 milyardan fazla kullanıcıya hizmet veren WeChat yılda 14 trilyon dolar mobil ödeme sağlıyor. Diğer bir uygulama olan AliPay ise yılda 20 trilyon dolarlık işlem yapıyor. Bu ülkede ödemelerin nerede ise %92 lik kısmını oluşturuyor. Çin’de bu durum oldukça oturmuş durumda.

Peki batıda bu durum neden geç kaldı?

Öncelikle batıda insanlar bu gibi konularda daha şüpheci ve olaya biraz daha farklı bakması süreci biraz daha uzatmışa benziyor. İlk olarak bunu facebook 2016 senesinde denedi. Facebook işletmelerin çevrim içi mağazalarında QR kod ile satın almayı eklemişti.

Fakat Facebook’un bu ilk girişimi pekte başarılı olmadı. Daha sonra 2018 senesinde QR kodlarını ödül programları için deneyen facebook bir önceki denemesine oranla daha başarılı olsada Çin’deki gibi bir başarıyı sağlayamadı.

Whatsapp QR Kod Oluşturma ile birlikte hayatımızda bir çok şey değişeceğe benziyor. Hatta ileriki dönemlerde bir mağaza alışverişinden bir restoranda yemiş olduğunuz yemeğin parasını dahi whatsapp qr kod ile ödeme yaparsanız hiç şaşırmayın.

Whatsapp qr kod nasıl kullanılır? Ve de whatsapp qr kod ile nasıl ödeme yaparım gibi bir çok soru yakın zamanda hayatımıza gireceğe benziyor. Gerek android gerek ios yazılımlı telefonlarda ki bir çok uygulama yakın gelecekte bizleri çok farklı bir yaşama doğru götüreceği noktasında şüphe yok. Whatsap QR kod ile alışveriş nasıl yapılır bunu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızı okuduğunuza göre isterseniz buradan instagram’ın yeni bir özelliği olan instagram etiket ayarları konusunuda okuyabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Yazınızda belirttiğiniz gibi WhatsAp QR kod bu kadar etkili olacaksa eğer yeni bir dünyaya uyanıyoruz demektir. Hayatımız bu yeni sistemde çok değişecek gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin