Whatsapp QR Kod İle Alışveriş

0

Whatsapp QR kod ile alışveriş nasıl yapılır? whatsapp qr kod nerelerde geçer? İşte tüm bu soruların cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Çok yakın bir gelecekte tıpkı Çin’de weChat QR kod ile nasıl alışveriş yapılıyorsa whatsapp ile de bu şekilde alışveriş yapılacağını düşünüyoruz. Ve bu düşüncelerden yola çıkarak bu yazıyı yazıyoruz.

Whatsapp QR Kod İle Nerelerde Alışveriş Yapılır?

Whatsapp QR kod ile hayatımızda yeni bir dönem başlayacak. Bugüne kadar alışıla gelmiş nakit ödeme ve de banka kartları yerine daha pratik bir ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Alışveriş ödemelerinizde hiç bir temasta bulunmadan whatsapp uygulamanız üzerinden ödeme gerçekleştireceksiniz. Uzun süredir çinde uygulamada olan bu yöntemle her yıl trilyonlarca dolar alışveriş yapılmaktadır.

Çin’de en çok tercih edilen uygulamalardan birisi de weChat uygulamasıdır. Çin’de bu akıllı ödeme yöntemi o kadar çok tutuldu ki nerede ise QR kod kullanmayan kimse kalmadı gibi. Çok yakın bir sürede gerek Türkiye gerek ise batıda bu ödeme yöntemi herkes tarafından kullanılacağı düşünülmektedir.

Whatsapp QR Kod Nerelerde Geçiyor?

Whatsap qr kod nerelerde geçiyor sorusuna aslında heryerde dememiz daha doğru olur. Örneğin Whatsap qr kod ile markette alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaptıktan sonra kasada whatsapp QR kodu okutarak hesabınızdan para aktarımı gerçekleşecektir. Yani whatsap QR kod ile havale işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca whatsapp QR kod ile bankamatikten para çekebilirsiniz. Yazımızı okuduktan sonra isterseniz whatsapp QR kod oluşturma konumuzu okuyarak nasıl qr kod oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bunun için banka hesabınızı whatsapp ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Yapmış olduğunuz alışverişte whatsapp uygulamanızdaki QR kodu karşınızdaki görevliye okuttuğunuzda banka hesabınızdan bu meblağ düşecektir. Bugün banka kartları ile nasıl ki mağaza alışverişleri, benzin alımı, restoran ödemeleri yapıyorsanız aynı işlemleri whatsap QR kod ile yapabileceksiniz. Çünkü whatsapp uygulamanız artık bankanız ile entegre olmuş durumdadır.

Whatsapp QR kodu sadece alışverişler için düşünmemek lazım bu uygulama ile bir kişiye para transferi yapabilirsiniz. Whatsapp qr kodunuza başka yerden para gelebilir. Çok gelişmiş olan bu teknoloji insanların hayatlarını çok daha kolaylaştırmaktadır. whatsapp kod banka entegresi nasıl olur bu konuyu da web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin