Vazgeçilmez Olmanın Sırları Nelerdir?

0
Nasıl vazgeçilmez olunur?

Vazgeçilmez olmanın sırları aslında bir sır değildir. Öğrenilebilir bir konudur. Fakat isteyen öğrenmek bir kişi şunu unutmamalıdır ki! hayatında yalana yer vermemelidir. Çünkü yalan bir süre sonra gün yüzüne çıkacağından bu taktik bir süre sonra son bulacaktır. Bununla beraber hayatta neden var olduğumuzla birlikte hayatımızda neden birinin olması gerektiğidir.  

Lütfen! cümleme dikkat edin! Hayatımızda birinin olması gerektiğidir.  

Çünkü bizler her zaman karşı tarafa ihtiyaç duyarız. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak bunları sıralayacak olursak; yemek yerken, gezerken, biriyle sohbet etme isteği, cinsellik tüm bunlar bizim karşı tarafa ihtiyacımız olduğunu gösterir. Şimdi kadın ve erkek konusu üzerinden devam edelim. 

Vazgeçilmez Olmanın Sırları ve Saygınlığın Önemi.

Lütfen! cümleme dikkat edin! Hayatımızda birinin olması gerektiğidir.  

Çünkü bizler her zaman karşı tarafa ihtiyaç duyarız. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak bunları sıralayacak olursak; yemek yerken, gezerken, biriyle sohbet etme isteği, cinsellik tüm bunlar bizim karşı tarafa ihtiyacımız olduğunu gösterir. Şimdi kadın ve erkek konusu üzerinden devam edelim. 

Vazgeçilmez Olmanın Sırları Ve Zerafet

Vazgeçilmez olmanın sırları nelerdir? Bu sorunun peşinden giden ister bayan ister erkek olsun hayatta güçlü olmak isteyen kişilerdir. Erkekler tüm hayatını daha güçlü daha başarılı olmak için çabalar durur. Kadınlar ise yanında iyi hissedebileceği bir erkek arar. Ekonomik anlamda, psikolojik olarak ve fiziksel olarak. Sadece kadınlar mı güçlü erkek ister? Bence yanılıyorsunuz. Her ne kadar dile getirmeseler de erkekler de yanlarında güçlü kadın arar. Yanlarında iyi hissedebileceği kendini hem fiziksel hem de psikolojik anlamda güvende hissedebileceği güçlü kadınlar. Zarif, entelektüel, kendini geliştirmiş, kültürel anlamda belirli bir seviyede olan, dişiliğini kaybetmemiş, olumsuzluklar karşısında olumlu tavırlar sergileyebilen bir kadın profili. Bununla beraber şunu çok iyi anlıyoruz. Hayatımızın olmazsa olmazlarından olan saygınlık. 

Karşımızdaki kişiye her zaman samimi olmamız gerekir. Eğer samimi olursak, vazgeçilmezlik noktasında çok önemli bir adım atmış oluruz. Şimdi de olumsuz bir durumdan bahsedelim. 

Neden Okumalı Kendimizi Geliştirmeliyiz?

Bir çift düşünün. Biri diğerini aldatsın. Bir süre sonra aradığı şeyin beden olmadığını anlayacaktır. Eğer tükürdüğünü yalama cesareti varsa dönüp çok büyük özürler ve pişmanlıklar dileyecektir. Bunu hepimiz biliriz. Şimdi de bu konuyla ilgili birtakım önerilerde bulunacağım.  

Öncelikle çok okumak gerekir hem kadın için hem erkek için. Okumak bilirsiniz klasik bir cümle vardır; ‘Bir kitap okudum, hayatım değişti.’ Okumak bir ufuk, bir düşünce, bir yaşam tarzıdır. İnsanların yaşam tarzına bakarak kendimizi daha da geliştirebiliriz. Bütün hataları işlemek için ömrümüz yetersizdir. 

Bununla beraber düşüncelere saygı duymamız gerekir. Yani düşüncelere dikte eden, sürekli kendi fikirlerini dile getirmeye çalışan zorbaca bir tavırdan kurtulmamız gerekir. Şayet bu tutum içerisinde olmaya devam edersek vazgeçilmez ilkesine asla ulaşamayız. 

Vazgeçilmez Olmak İçin Gelişin

Sanatsal yönlerimizi geliştirelim. Dünyada birçok kişi sanata yatkındır. Kendi iç doğasında gerçekleştiremediği sanatı, başkasında görünce hayranlık duyacaktır. Bu da vazgeçilmezlik ilkesine daha da yaklaştığımız anlamına gelir. 

Kendinizle barışık olan birey karşı tarafa saygı duymayı bilir. Çünkü her şey bizde biter. Biz nasılsak dünyayı öyle görürüz. Bundan dolayıdır ki birey kendisiyle barışık ise herkesle barışık olabilir. Bu da yine vazgeçilmezlik konusunda önemlidir. 

Teknoloji, bilim, tıp, sağlık hemen hemen her alan sürekli ilerliyor. Eğer modern dünyada siz belirli bir kalıp içerisinde, belirli fikirler içerisindeyseniz üzgünüm vazgeçilmezlik ilkesinden çok uzaksınızdır. Bundan kaynaklı çağa ayak uydurmak önemlidir. Bunu nasıl ele alırsak alalım. Olumlu veya olumsuz elbette birer başlıklar oluşacaktır insanların kafasında. Bana göre doğru olan size göre yanlış olabilir. Size yanlış olan bana göre doğru olabilir. Bunu tartışmıyorum ama çağın getirdiklerini göz ardı edemeyiz. Bu önerilerden sonra hem erkek hem de kadın için birkaç durumdan bahsetmek istiyorum. 

Bu üç konuyu gerçek den hayatımıza alabilirsek özel hayatımızda, aile hayatımızda vazgeçilmez ve aranan kişi olma yolunda çok büyük bir adımlar atmış oluruz.  

Özellikle Bayanların Dikkatine!

Hesabı sadece erkek öder.  

-Ben yatayım o çalışsın. 

Tek silahı olan ‘ağlamayı’ sürekli adet haline getiren kadınlar; asla aranan, vazgeçilmezlik ilkesine giremez bile.  

Erkekler için de kadına fiziksel güç, hegemonya oluşturmaya çalışan erkekler ise hiçbir zaman vazgeçilmez erkek olamaz. Birbirimize karşı zarif ve nazik olmalıyız. Düşüncelerimize saygı duymamız gerekir. Böylelikle empati kurabilir ve birbirimiz için aranan kişi, vazgeçilmez kişi olabiliriz. Vazgeçilmez kişi olmak için insanları etkileme yolları nelerdir bunları bilmelisiniz.

Cesaret vazgeçilmezlik ilkesinin zirvesidir. Cesaret bizim hayattan tat alma durumumuzdur. Dünya hep cesur liderleri sevdi ve hep cesur insanları sevecek. Bunu da vurgulamadan geçmek istemedim. Sözleri şu cümleyle tamamlamak istiyorum; ‘Dürüstlük bir ideal değil, olunması gereken olgunluktur.’ 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin