Vazgeçilmez Kadın Olmak için 10 Kural

0
Vazgeçilmez kadın olmak için ne yapmalıyım

Vazgeçilmez kadın olmak her kadının arzu ettiği konuların başında gelir. Kendini değersiz görüyorsan eninde sonunda vazgeçilirsin. Erkeğe fazladan sevgi göstermek, erkeğin gözünde seni özgüvensiz bir kadın olarak gösterdiğini ya da tam tersi durumda kendini vazgeçilmez zannetmenin seni vazgeçilmez yapmadığını fark ettin mi? Sen Yaşadığın ilişkide vazgeçilmek olmak istiyorsun fakat yaptığın seçimlerin farkında olmalısın.

Gerçekten ortada bir uyum varsa onu devam ettirmek adına bazı yaptığın şeyleri devam ettirmemelisin. ‘-Kafam karışık’, ‘-Bilmiyorum’, ‘-Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum?’ gibi gereksiz sözcüklerle kendini oyalama eğer vazgeçilmez olmayı güzellik yada dış görünüş ölçüyorsan yanlış yoldasın şunu da unutma! ilişkide başarı dış güzellik ve maddiyatla değil tamamen davranışlarla gerçekleşir. Bazen sevgiliye kaybetme korkusu vermek de gerekebilir.

Bu yüzden çoğu kadından şu kelimeleri çok duyarız:  

  • Allah adama çirkin şansı versin  
  • Şu karizmaya adamın yanındaki kadına bak, hiç yakıştıramadım 

Vazgeçilmez kadın olmak için ne yapmalıyım? İşte 10 kural

Davranışta başarıyı yakalarsan hayatında olması gereken erkek yanında olacaktır. Yapman gerekenlerin farkında olduğun için seçimlerini de düzgün yapacak ve hayatında olması gerekene şans vererek vazgeçilmez bir kadına dönüşeceksin. İşte Kurallarımız!

Kadın gibi davran erkek gibi düşün! 

Vazgeçilmez kadın olmak için öncelikle erkeklerin nasıl düşündüğünü anlamalısınız. Kadınları deli eden oyunları maalesef erkeklerin geneli seviyor. Şu cümlemi unutma kadın gibi davran erkek gibi düşün ‘Neden ben erkek gibi düşünüyorum, o benim gibi düşünsün’ gibi bir düşünce varsa kafanda yanlış yolda olduğunu söylemek istiyorum çünkü erkekler duygularını ifade etme ve empati konusunda çok başarısızdır. O yüzden duygusal filmlerde kadınlar hüngür hüngür ağlarken erkekler: ‘bu şimdi neden ağlıyor ki’ düşüncesine girerler. 

Örnek de olduğu gibi kadınlar empati, yani kendilerini karşısındakinin yerine koyma konusunda çok gelişmiş olduğundan ve erkeklerin, genelinin ilişkilerde oyun oynamayı sevmesinden dolayı bu durumu kabullenmem gerekiyor. İşte kadın gibi davranıp erkek gibi düşünmeyi başardığın noktada ilişkilerde sorunlar yaşasan bile bütün zorlukların üstesinden kolaylıkla gelecek ve kimsenin seni üzmesine izin vermeyecek seviyeye geleceksin hatta daha ileriye giderek vazgeçilmez bir kadına dönüşeceksin. Bu madde önemli bir maddeydi bu maddeyi yerine getirirsen çok büyük bir adım atmış oluyorsun. 

Vazgeçilmez kadın olmak İçin gereğinden fazla verici olma! 

Unutma! O istemeden anlatır. O istemeden sever ve o daha istemeden tüm duygusal yükü üzerine alırsan gün gelir ‘yapmasaydın’, ‘ben sana zorla mı yaptırdım’ cümleleri ile karşılaşırsın. Bu yüzden erkekten talep gelmeden fazlasıyla verici olma hatta erkek den gelen taleplerin ne hepsine ‘evet’ de yani aciz bir kadına dönüş ne de her şeye ‘hayır’ diyen inatçı kadında dönüş ikisinin arasında bir yer edin. İlişkide ne istediğini ve sınırlarını belli etmeli ve ona ‘dur’ diyecek noktayı da bilmelisin.

Erkekler kazanmak istedikleri kadınlar konusunda emek vermeyi severler. Yalnız burada dikkat etmen gereken önemli bir nokta var. Onu rekabet ortamına sokmamalısın. Rekabet ortamına soktuğun noktada, duyduğun ya da yaşadığın: ‘Beni elde edene kadar çok koştu, yapmadığı şey kalmadı. Tam ona güvendim, sevgimi verdim. Bir baktım ortadan kayboldu.’ Örneğindeki gibi o kadının yaptıklarını asla uygulama. Erkeklerle rekabete girdiğinde seni elde edene kadar her şeyi yapacak elde ettikten sonra heyecan duyduğu bir şey kalmadığında seni terk edecektir. Bu herkesin yaşamış olduğu bir durum bu yüzden bu konuda dikkatli olmalısın. 

Kendine değer ver ve hak etmeyen bir erkeğe değer vermeye çalışma! 

Kendine değer vermeyip ilişkide başarının erkeğe karşı koşulsuz, şartsız sevgi vermek olduğunu düşünüyorsan kaybetmeye maalesef mahkumsun. Evet öncelikle vazgeçilmez kadın olma yolunda atacağın en önemli adım ilk önce kendine değer verip kendine saygı duymandır. Kendine değer vermezsen hiçbir erkeğin sana saygı duymasını beklememelisin. Çünkü her insan kendi değerini ilk önce kendi belirler. Bunu hiçbir zaman unutma! 

Erkek üzerinde baskı kurmaya kendini ifade etmesini sağlamaya çalışma! 

Çoğunlukla kadınların yaptığı en büyük hatalardan birisidir. Erkeğe devamlı suçlayıcı bir tavır sergilemen seni erkeğin gözünde, kendine güvenini yitirmiş aciz bir kadın yapacaktır. ‘Hadi canım oradan ben bu şekilde davranırım istediğim gibi davranırım’ dersek o senin bileceğin iş. Şunu söylemek istiyorum erkek için bunu yapmayacaksın ilk önce kendi değerini farkında olduğun için bunu yapacaksın. Zaten bu şekilde davrandığın takdirde erkek seni sevecek ve seninle ilgilenmeye çalışacaktır. 

Karşılıksız sevgi gösterilerinden uzak dur ve yapmacık olma! 

Erkekler büyüdükleri ortamların etkisiyle annelerinden koşulsuz sevgi görmüşlerdir. Bunu ileri ki dönemler ilişki yaşayacakları ya da evlenecekleri kadınlardan mutlaka bekliyorlar. Burada dikkat edeceğin en önemli şey sevgiyi abartıp onun annesi gibi yaklaşmamandır. Aşırı sevgiye boğmak onu senden uzaklaştıracaktır. Gördüğü sevgi kadar ona verirsen daha fazla sevgi göstermen adına çaba sarf edecektir. Bu önemli bir nokta annesi gibi davranma sevgi gösterisinden bir nebze bulunacaksın fakat bunu da abartma. 

Bağımsız ol ancak onu ezip geçme! 

Erkeklerin geneli güçlü kadınlardan hoşlanır. Fakat istisnalar vardır. Bu açıdan erkekler iki gruba ayrılabiliyor burada. Güçlü kadınların ağır geldiği erkek tipleri günümüzde çok fazla var. Eğer güçlü olman erkeğin seni kabullenmesine engelse asla kendi hayatından taviz verip hayatını değiştirmeye çalışma. Unutma! ne yaparsan yap bu tip bir erkeğe yaranamazsın. Kendi özgüvensizliğinin nedenini sana ödetmeye çalışır. Güçlü bir kadını seven erkekle birlikteysen bu onu ezip geçeceğin anlamına gelmiyor. Gücünü kullan fakat onu ezip geçme.  

Vazgeçilmez kadın olmak İstiyorsan Gereğinden fazla konuşma! 

Vazgeçilmez kadın olmak için Unutma! O istemeden anlatır, O istemeden sever ve O istemeden ilişkinin tüm zorluklarını üstüne alırsan, gün gelir ‘sana zorlama mı yaptırdım? ’, ‘sana yap mı dedim ? ’ gibi söylemlerle karşılaşırsın. Çoğunuz bunu yaşamışsınızdır. Bu şekilde davranırsan hiçbir şekilde ilerleme kaydedemezsin  

Aranızda mutlaka bir mesafe olsun ve sınırları aşmasına asla müsaade etme! 

İlk buluşmada ya da sonraki buluşmalarda asla evine gitme. Buluşmadığınız zamanlarda bile onu sürekli düşünerek kendi duygusal bir yükün altına sokma. Unutma! onu tanımadan koşulsuz bir düşünce içinde olduğun sürece ona bağımlılığın her geçen gün giderek artar. Sonradan bu bağlılığın nedenini sen bile çözemezsin. Çünkü artık bunu içselleştirmiş olursun. 

İlişkiniz hakkında asla konuşma!  

‘İlişkimizin geleceği ne olacak? , ‘Beni seviyor musun ?’ , ‘Bana değer veriyor musun ?’, ‘Neden benimle ilgilenmiyorsun ? ’ gibi sorulardan ve düşüncelerden uzak durmalısın. Çükü bu şekilde ilişkide davrandığın erkek kendini fazladan bir yükün altında bulacak ve ilişki onun için bir eziyete dönüşecektir. Bu şekilde davrandığın için sürekli şikayet eden taraf durumuna düşecek ve erkeğe: ‘ nasılsa benimle ilgileniyor ’ düşüncesine sevk edeceksin. Bunu ona düşündürmemek adına bu tarz bir davranıştan uzak durmalısın. 

Vazgeçilmez kadın olmak İstiyorsan onu hayatının merkezi yapma! 

Birçok kadından ben kendime değer veren özgüvenli bir kadındım, onu hayatıma aldıktan sonra tam tersi bir insan haline geldim ve kendime özgüvenimi yitirdim.’ gibi sözler konunun ne kadar hassas olduğunu anlamanız açısından kritiktir. Buna çok dikkat etmelisiniz bu hayatınızın merkezine alma konusunda çok dikkatli olmalısınız. Bu yüzden erkek hayatınıza girmeden önce çok sağlıklı bir düşünce yapınız olsa bile ilişki yaşarken çok farklı bir durum içine girebiliyorsunuz.

Bu yüzden normal yaşantıda nasılsan erkek hayatına girdiğinden sonra da aynı şekilde devam etmeli ve erkeği hayatının merkezine almamalısın. Kendine dair bir hayatının olduğunu kabullenmeyen bir erkekle birliktelik yaşaman kendine olan saygını kaybetmenle sonuçlanabilir. Bu açıdan her zaman yaptığım bir açıklama var yani hayatın merkezine, hayatının odağına o erkeği alırsan o erkek gittiği gün perişan olursun. ‘Erkeklerin ne düşündürdüğü beni ilgilendirmez’ diyorsan ve bu şekilde davranış yapısı sergiliyorsan, bu şekilde kendini vazgeçilmez zannediyorsun demektir. Başta da söylediğim gibi kendini vazgeçilmez sanılanlar ilk vazgeçilenlerdir.  

 Son olarak şunu söylemek istiyorum kadın olarak bir erkeğin dediğini yapmıyorsun burada, burada anlattığım şeyler tamamen kendini geliştirmen açısından söylediğim şeyler. ‘Ben erkeğe yaranmaya mı çalışıyorum?’ ‘Erkek için bir şeyler yapmaya mı çalışıyorum?’  

Sorusuna bu cevabı veriyorum: ‘Erkek için bir şey yapmıyorsun sen sadece kendi değerini muhafaza etmek kendi değerini korumak karşı taraftan senin nasıl anlaşılman konusunda aslında sana bazı bilgilendirmeler yapıyorum ben.’ Çevrenizde gördüğünüz başarılı kadınları ilişkisinde başarılı olan kadınlara bakın mutlaka bu 10 maddenin onunu da uyguluyorlardır.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin