Sevgiliye Kaybetme Korkusu Vermek

1
SEVGİLİNE SENİ KAYBETME KORKUSUNU NASIL YAŞATIRSIN
Yeni başlayan ilişkide nasıl davranılmalı

Sevgiliye kaybetme korkusu vermek sizin değerinizin onun gözünde artmasına sebep olacaktır. Bazı bayanların maalesef en ufak bir erkek arkadaşlarının geri çekilmesinde ya da ayrılıklarında büyük paniğe kapılıp peşlerine düştüklerini, üzerlerine atladıklarını ve nedense yanlışlar yaptıklarını yaşadığımız hayattan biliyoruz. Anlayacağınız bir şekilde olayı anlatmaya başlayabiliriz.

Sevgiliye kaybetme korkusu vermek için yöntemler

Sevgiliye kaybetme korkusu verebilmeniz için bir örnek vererek başlayalım örneğin çantanızın içinde, cüzdanınızda bir liranız olduğunu düşünün vede başka bir çantanız daha olduğunu varsayalım. Onun içinde de elli bin dolar para var. Hangisini kaybetmekten korkarsınız?

Hangisinin üzerine daha çok titrersiniz? Hangisi sizi daha çok panik eder? Tabi ki bir lirayı kaybetmek değil öyle değil mi? Büyük limitli olan cüzdanı kaybetmekten korkar bunun için panik yaşarsınız. O çantanın içinde değerli bir şey var. İşte sizde kendinizi o çantadaki değerli para gibi değerli bir hale getirirseniz size sahip olan kişi ya da hayatınızdaki sevgiliniz sizi kaybetmekten çok korkacaktır. Bunun için yapmanız gereken şey beyninizi çalıştırarak orada bir kas oluşturmak. Bu nasıl olacak? Şöyle söyleyelim sizin hayatınızın ne kadar yoğun, zamanınızın ne kadar değerli olduğunu başta bunu karşınızdaki kişiye hissettirerek onun bunu anlamasını sağlayarak gerçekleşecek.

Yeni başlayan ilişkide nasıl davranılmalı

Şimdi özellikle başlarda, özelikle ilişkinin başındaysa bir veya ilk iki ay boyunca o size ne zaman buluşalım diye sorduğun da Mesela ‘hafta sonu buluşalım mı?’ ‘iki gün sonra buluşalım mı?’ ‘Bu akşam müsait misin buluşalım mı?’ Şeklinde ne zaman bunu söylerse hayır ’ diyeceksin. İlk teklifine kesinlikle hayır diyeceksin. Sen görmek istiyorsan o günü sen belirleyeceksin. ‘Hayır, Cuma günü uygun değilim ama Pazar akşamı uygunum’, ‘programım var. Çarşamba günü uygun değilim ama Cuma uygunum ’gibi böyle reaksiyonlar verdiğin zaman o kişi senin hayatının bomboş olmadığını,  hayatında bir takım renkli şeyler yaşadığını yani renkli derken onu hiçe sayarak yaşadığınızdan bahsetmiyoruz. Arkadaşların var, ailen var, gezmeye gidiyorsun, hobilerin var yani hayatındaki zaman çok değerli ve sen o zamanı, o kişiye lütfedip veriyor oluyorsun. Öyle hissettiriyorsun.

O zaman seni çok değerli bulacaktır. Ama o, seni her aradığında, her görüşmek istediğinde ‘tamam olur, hiçbiri işim yok görüşelim dersen gerçekten seni o kadar çok önemsemeyecektir. Bazı insanlar vardır ki telefonundan mesaj gelmesini dört gözle bekliyorlar sanki telefonu elinde tutuyorlarmış gibi. Mesaj yolluyorsun tık diye cevap veriyor. İşte o zaman hiçbir anlamı kalmaz. Sevgiliniz ilk gönderdiği mesajdan en az üç dört saat sonra cevap verdiğinizde o kişiye meşgul olduğunuzu başka işleriniz olduğunu göstermiş oluyorsunuz. O da senin hayatında o sıralamaya girmek için çaba sarf edecektir. Bundan sonra kendinize yapmanız gereken disiplindir.

Birincisi biraz soğukluk, çok fazla ateşli, çok fazla girişken, onu görünce böyle çok mutlu olup kendinden geçen kadın ifadesi değil biraz daha oturaklı biraz daha soğukkanlı davranan bir kadın olduğunu göstereceksin.

Kendinizi Sevgiliye kaybetme korkusu vermek için ağırdan verin

Zaman zaman ortadan kaybolmak ya da bir gün iki gün mesajlarına cevap vermemek, kendini geri çekmek fazla üstüne düşmemek gibi taktikler izleyeceksin. Ondan sonra yapman gereken başka bir şey de onun senin hayatından gitmesinin, seni korkutmadığını ona hissettireceksin.

Bu durum karşısında, sana soğuk davrandı veya kendini gerimi çekti, tartıştınız ortadan mı yok oldu. Hiçbir şekilde senin tarafından ilk adım atan taraf olmayacaksın. Bu neyi gösteriyor sizin onu kaybetme korkunuz olmadığını. Bu ne demek kendine güveniyorsun, demek oluyor ki senin etrafın da bir sürü insan var. O zaman, o karşındaki panik olacak. Bunlar hepsini uyguladığında zaman ve zaman zaman soğuk davranman yine onu kıskandıracak ancak abartmadan yani saçma sapan şeyler ile değil.Yeni şeyler uğraş ve hobilerinden bahset. Mesela jet ski, ona ‘ jet ski’ye başladım’ dediğin zaman delireceğinden emin olabilirsiniz.

Erkek arkadaşın ‘bir dakika ne oluyor’, ‘bende geleyim ’gibi şeyler yaptığı zaman anlayacaksın ki o zaten senden çok hoşlanıyor ve sana çok değer veriyor, kıskanıyor ama en önemlisi bunların üzerinde olan kendi değerinin kendi farkında olmandır. Karşındaki insanı kaybetmekten korkmuyor olman, gözünün kara olması, seninle her dakika görüşmüyor olması, sık sık görüşmüyor olmasının üzüntüsünü içinde hapsedip, eritmen lazım. Bunu kendine alıştırman lazım. Bir insanı her zaman göremezsin, her dakika o insanla beraber olamazsın. Böyle bir şey yok, böyle bir ilişki yok zaten böyle bir ilişki olursa senden bıkacak, senden uzaklaşacaktır.

Seni merak etmesini sağlayacaksın, ona kendinle ilgili haberleri kendin vermeyeceksin. O sana sorsun neler yaptığını. ‘Ne yaptın? , nasıl geçti günün ?’ gibi sorduğunda yarım yamalak cevap ver ki seninle uğraşsın. O merak etsin. O zaman sana değer verir.

Şunu sakın unutmayın!

Umursamamak adamı sevmemek anlamında değil. Kendinden emin olmak ve onu kaybetmek den korkmadığını göstermek. Ortadan kaybolursa, küserse asla peşine düşen taraf  sen olmayacaksın. Onu arayan taraf sen olmayacaksın, alttan alan taraf sen olmayacaksın ama beraber olduğun zaman ona çok güzel duygular yaşatabilirsin, güzel anlar geçirebilirsin. Sevgili olduğun kişi kendinden emin olup o kişi senin hayatından çıkıp gitse bile bunun seni korkutmadığını, bunun senin için dünyanın sonu olmadığını ona hissettirmelisin.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin