Sevgilim Beni Seviyor mu? İşte Anlamanın Yolu

0

Sevgilim beni seviyor mu? Erkekler gerçekten âşık olduklarında neler yaparlar? Sizi sürprizlerle şaşırtmayı severler. Size ve sevdiklerinize karşı ilgili davranırlar. Sizinle sıkça zaman geçirmeyi isterler. Peki, bir erkek tarafından gerçekten sevildiğinizi nasıl anlayabilirsiniz?  

Sevgilim beni gerçekten seviyor mu? Nasıl anlarım? Test edin

Öpmek

Bir erkek size gerçekten aşıksa sürekli öpmek ister. İlişkiden önce veya sonra siz yemek yaparken, dışarıda yürürken her an sizi öpmek için fırsat kolluyorsa sizi gerçekten seviyor demektir. Uzun vadeli ilişkilerin temel kaynağı iyi ve tutkulu öpüşmedir. Öpüşme aşk hormonlarının daha fazla salgılatıp ömrü uzatmaya yarıyor. İyi ve romantik öpüşmeler kişiler arasında bağ kurulmasını sağlar. Çiftleri daha da yakınlaştırır. İlişkinizin uzun sürmesi ve aşkınızın hiç bitmesini istiyorsanız tutkulu ve romantik öpüşmeleri ihmal etmeyin. 

İyi Olmak

Bir erkeğin yola gelmesi gerçek aşka erişmesi için geçen süre ortalama ve için ortalama 6 ilişkidir. Evet, bunun bir araştırması var. Bu ilişkilerde yapılan yanlışlar birebir defterde birikir ve bunların tekrarlanmaması gereken kadınla karşılaşılır. Gerçekten âşık olmuş erkek geçmişte yaptığı hataları tekrarlaması halinde hayatının kadının nasıl da kolay kaybedeceğinin farkındadır. Diken üstündedir aslına bakarsanız. Her zaman daha iyi bir insan olmaya çabalar. Yanlışlarının üzerini sürekli çizer. Âşık olduğu kadını elde edebilmek için kendisiyle her zaman bir savaş halindedir.  

Dokunmak

Evli bir erkek başka bir kadına âşık olursa eşiyle bedensel temasını en aza indirir. El ele tutuşmak, sarılmak gibi sevgi belirtisi davranışlardan uzak durur. Hatta bazı erkekler başka bir kadına âşık olduktan sonra eşleriyle aynı masaya oturmaktan bile çekinirler. Devamlı eşleriyle ev içinde köşe kapmaca oynarlar. Eşleri hangi oda da ise onlar başka bir yere giderek zaman geçirmeye çalışırlar. Bu araştırmalar sonucu gösteriyor ki bir erkek sizi seviyorsa asla eşinin yanından ayrılmaz ve dokunmak ister. 

Bakışmak

Sevgilim beni seviyor mu? Seven erkeklerin bakışları daha derin ve normalden daha uzun sürelidir. Sosyal yaşamda diyaloga girdiğimiz herkesle göz teması kurarız. Fakat bu bakışmalar en fazla bir iki saniye sürer. Yani bu bakış: ‘Seni tanıdım sen de beni tanıdın o halde konuya geçelim‘ diye bakan bir bakıştır. Buna karşın hoşlanan erkeğin kadına bakışı 4-5 saniye sürer. Erkek bu bakışıyla: ‘Senden hoşlanıyorum senden gözümü alamıyorum’ der gibidir. Hoşlanan erkeğin bakması süresi normalden uzun olduğu için çoğu zaman aynı ortamdaki diğer insanlarda erkeğin duyguları hakkında fikir sahibi olurlar. Seven erkeğin bakışları sadece gözlere odaklanmaz. Erkek bakış sırasında bir ya da iki defa gözlerini hafifçe aşağıya kaydırarak kadının dudaklarında odaklanır. Bu erkeğin çok yaptığı bir şey değildir. Sadece erkek farkında olmadan yoğun cinsel isteğini ve birlikte olma arzusunu dile getirmektedir. 

Aile İlişkileri

Aşık erkek sevdiği kadının tüm sosyal ortamını gözü kapalı benimsemektedir. Çünkü o yalnızca sevdiği kadına odaklanmakta ve dış dünyada ters giden hiçbir şeyin farkında olmamaktadır. Normal şartlarda erkeklerin asla benimsemeyecekleri durumlar ve olaylar aşk sürecinde koşulsuz kabul edilir. Bu konuda ilişkinin ilk 2 ayı çok önemlidir. Çünkü bu sürede erkek kadının ailesine bütün sosyal çevresine sadece pozitif özellikleriyle görmektedir. Ancak ikinci ayın sonunda erkek yavaş yavaş bu sosyal çevrenin kusurlarının farkına varmaktadır. Bu aşamada da kadına duyduğu sevgi düzeyi belirleyici olmaktadır. Eğer erkek ciddi bir şekilde sevmeye devam ediyorsa yine toleranslı olmaya devam edecektir. Ancak şikâyet edip eleştirinin dozunu arttırıyorsa bilinmelidir ki eski büyü kaybolmuştur. 

İltifat Etmek

Erkekler iltifat etmeleri onların kur yapma metotları içinde en acemi oldukları davranışlarından biridir. Çünkü erkekler iltifat etme konusunda oldukça yeteneksiz kişilerdir. Erkeklerin iltifat yapma tarzına bakarak onların gerçekten sevip sevmediklerini anlamak mümkündür. Erkek akıcı bir şekilde konuşuyor ve iltifatları peş peşe sıralıyorsa kendisinden şüphelenmekte fayda vardır. Çünkü seven erkeğin iltifatları deyim yerindeyse korkakçadır. Aşık erkek yutkuna yutkuna sevdiği kadına övgüler yöneltmektedir. 

Değer Vermek

Sadece aşkta değil sosyal hayatta da bir kişiyi aktif olarak dinlemek ona değer verildiği anlamına gelir. Aşık erkek de sevdiği kadını pür dikkat dinlemelidir. Ancak seven erkeğin dinleme alışkanlığında kendine has bazı özellikler vardır. Başı hafif öne eğilmiş, kadınla göz teması kurarak dinleyen erkek, seven erkektir. Aşık erkek konuşmanın belli yerlerinde başıyla kadını onaylayarak onu konuşmaya teşvik eder. Bazen kısa sorular sorarak kadının konuşmasına devam etmesini sağlar. Dinler gibi görülmez. Kadını gerçekten dinler. Çünkü kadının anlattığı her olayda sevgisinden bir parça bulmaya çalışır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin