Para Kazanma Yolları Ve Beynin Rolü

0
Nasıl Para Kazanabilirim

Para Kazanma Yolları? Nasıl Para Kazanabilirim? Para Kazanmak İstiyorum ne yapabilirim? Bu soruları kendinize sürekli soruyor ama bir çıkar yol bulamıyor musunuz? Kazanmak ve kaybetmek konusunda şimdiye kadar çok yanlış eğitimler aldık, yanlış bilgiler edindik. Zannediyoruz ki kaybetmek normal bir şey. Her zaman kazanmamız mümkün mü? Şimdi size iddialı bir şey söyleyeceğim ama kabul etmeyeceğinizi biliyorum. İnsan her koşulda, her durumda başarı için kodlanmıştır! Çok zengin de olabilirsiniz bunun için zengin olmanın yolları nelerdir bunları çözmüş olmanız gerekir.

Eğer beynimizi ne yönde kodlarsak ve nasıl çalıştırırsak beyin o yönde çalışmaktadır. Eğer öyle olmasa idi binlerce yıldan beri insanlar bu doğada, bu tabiatta, bu ortam içerisinde yıllardır başarılı olamazdı. Ya da bu acımasız iş dünyası içinde başarılı olamazdı. Lütfen bulunduğunuz yerlerdeki patronlar için de söylemek lazım bunu, bu kadar krizlerin olduğu bir ülkede 40 yıl 50 yıl bu işleri başarı ile yapıyorsanız eğer demek ki kazanmak sizin genlerinizde var. 

Para Kazanmak İçin Beyninizi Kodlayın

Para Kazanma Yolları ve nasıl para kazanılır bunu öğrenmemiz için beynin rolünü iyi kavramalıyız. Beynimizin bir çalışma şekli var. Eğer beynimizi nasıl kodlarsak ve nasıl çalıştırırsak beyin o yönde çalışıyor esasında. Beynimiz de tıpkı bir bilgisayar gibidir. Yazılımı kazanmak üzerine yaparsak her türlü problem, ortam ve şartta bir zorluk ya da problemle karşılaştığınızda beyin kazanma koduna girdiği için her türlü şartta o yönde yani başarı yönünde aktiviteye geçer. 

Eğer beyniniz kaybetmek ile kodlanmışsa o zaman en ufak problemle karşılaştığınızda bile otomatik kaybetmeye gider. Hatta kazandığınız anlarda bile eğer beyniniz kaybetme yönünde kodlamaya girdiyse, ben bunu kazandım ama kesin altından bir şey çıkar dersiniz. Ya da Ay çok güldüm ağlayacağım şimdi.’’ Deriz. Yani biz kodlamamızda öyle bir şey yapıyoruz ki hep başarısızlık çekiyoruz. Hatta Atasözümüz bile var: ‘’Çok gülersen, ağlarsın.’’ O zaman Şunu dememiz lazım. Demek ki beynimizdeki yapı gereği beyni nasıl şartladığımız çok önemli. Beynin şartlanmasını doğru biçimde yaparsanız eğer, o zaman beyin karşılaşmış olduğu eylemlere karşı da farklı bir reaksiyon gösterir. 

Şöyle enteresan bir şey var. Ben diyorum ki Beyin, siz ve insan, bütün olarak her an kazanmaya hazırsınız. En basit örneği doğduğumuz anda anne karnındayken suyun içinde çok büyük zorluklarla, doğum anınızda çıkarken kazanmanın vermiş olduğu o güdü ile bu eylemi yapıyorduk. Yani aslında genlerimizde son derece etkili kazanma duygusu var. Kazanma duygusu bütün hücrelerimizde, yaşamak ve canlı olmak demektir. 

Para Kazanma Yolları ve Nasıl Kazanabilirim?

Para kazanma yolları bazı insanlara ulaşılması imkansız ve zor gelir. Eğer insanoğlu 9 ayda değil de 3-4 yılda doğsaydı. Ve aynı zamanda beyin yapısı gelişmeye başlamış olsaydı ve beyin bazı olayları öğrenmeye başlamış olsaydı ne olurdu? Basit bir örnek verelim. Doğamazdık arkadaşlar. Niye biliyor musunuz? Beyin kodlamasını suyun içinde yaşamaya verdiği anda yani sonuçta anne karnında suyun içinde yaşıyor. Ve doğum olayı başladığı an itibariyle dışarı çıkacak. Bilmediği, hiç görmediği, hiç oluşmadığı bir yere gidecek. İnsan beyni bilmediği, görmediği bir şeye karşı reaksiyon gösterir. Ve orda olmak istemez. 

Şöyle düşünün sizi uzaya atıyoruz, elbiseleriniz yok hiçbir şeyiniz yok paniğe kapılırsınız olmaz ben nasıl yaşayacağım burada nasıl nefes alacağım demeye başlarsınız. Aynı şekilde anne karnında suyun içinde yaşamaya alışmış beyin anne karnından dışarı çıktığında dışarıda oksijenle beslenmeye başlayacak. İnsan beyni bu şartlanmayı yaparken ‘ben suyun içinde yaşayabilirim’ diye yapsaydı eğer, dışarı çıktığında o da derdi ki; ‘yok yok ben burada yaşayamam’. Tıpkı uzaya atılan insan gibi mümkün değil yapamam derdi. 

Para Kazanmak Bizim Genlerimizde Var

Enteresan bir şey daha var. Çocuk doğduğu an poposuna vuruyorlar. Çocuk başlıyor ağlamaya o ağladıkça anne baba da seviniyor(!) Şu duruma bakın.  Çocuk orada neden ağlıyor? Çünkü ciğerlerine oksijen doluyor ve canı yanmaya başlıyor o yüzden ağlamaya başlıyor. Fakat bütün genleri yaşaması gerekli olduğunun farkında olduğu için oksijen yaksa bile ciğerleri acı çekmesine rağmen nefes almaya devam ediyor. Çünkü beyni kazanmaya kodlu çünkü yaşaması gerektiğini biliyor. Demek ki doğduğumuz anda kazanmak genlerimizde, hücrelerimizde her yerimizde var.  

Ancak beyin yaşadıklarıyla ve zaman içinde kendisine bir dünya kuruyor. Örneğin siz kendinize rahat, konforlu bir alan kurduysanız sonrasında değişik bir şeyle karşılaşırsanız beyin ben bunu istemiyorum diyor ve daha uğraşmadan o olayı bırakıyor ve başarısızlık ortaya çıkıyor. Bakın zorlu bir ekonomik ortama giriyoruz. Ve biz buna zaten alışığız. Genlerimizde var. Çünkü daha önce bunları yaşadık. Korkacak bir şey yok yani. Eğer şimdi şu anda biz kendimizi o ortamlar içerisine girsek bile kazanma konusunda kodlayamazsak, ne yazık ki reaksiyonlarımız, tepkilerimiz, tüm bilgi ve tecrübelerimiz bizi yanlış yöne götürebilir. Bilmiyorum farkında mısınız? 

Hayatın her aşamasında bu geçerli. Kurtuluş Savaşı yaparken silah yok, para yok, bütün dünya birden saldırıyor. Ve o ortam içerisinde fakirlik, yokluk ne olacağını bilmiyoruz. Peki Yüce Türk Ulusu yani sizlerin anneleri, babaları, dedeleri ne yaptılar acaba? Paramız yok yapamayız mı dediler? Acaba onların içindeki, onları kamçılayan ve onlara şu anda böyle güzel bir ortamda yaşamamızı sağlamalarındaki o şey neydi acaba? Kalplerinde ve yüreklerinde teslim olmamakla ilgili muhteşem bir inanç var.  

Kısacası beyin siz nasıl kodlarsanız ona göre başarılı ya da başarısız olacaktır. Unutmayın başarı sizin genlerinizde var. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin