Hes Kodu İle Tatil Nasıl Yapılır?

0

Hes kodu ile tatil nasıl yapılır? Hes kodu ile seyahat nasıl yapılır? Artık Türkiye’de hes kodu ile tatil ve seyahat yapması gerekecek. Peki hes kodu ile seyahat nasıl yapılır?

Hes Kodu İle Otelde Tatil Nasıl Yapılır?

Hes kodu ile otelde yaz veya kış tatili yapmak için. Öncelikle bir hes koduna sahip olmanız gerekmektedir. Öncelikle eğer hes kodunuz yok ise hes kodu programı indir linkine tıklayarak hes kodu nasıl alınır ve hes kodu programı nereden indirilir bunlarla alakalı olan yazımızı okuyabilirsiniz.

Tatile çıkmak veya seyahat etmek isteyenlerden hes kodu istenmesinin sebebi. Tatil veya seyahat yaparken korona vakası bir kişi olur ise o gün o noktada seyahat eden veya o uçakta olan herkes hes kodu sayesinde tespit edilebilecek.

Hes kodu ile Tatile çıkmak isteyenler sadece hes kodu ile seyahat yapabilecekler. Öncelikle uçağa veya trene binmeden önce son 24 saat içerisinde alınmış bir hes kodu ibraz etmeniz gerekecektir.

Hes Kodu İle Otel Tatili Nasıl Olacak?

Hes kodu ile otel tatili dezavantajları olduğu kadar bazı avantajlarıda olacak. Covid 19 belgesi olan bir otelde sahilde şenzloglar arasında belli bir mesafe olacak. Covid 19 belgesi sahip oteller otel kapasitesinin yarısı kadar müşteri alacaklar. Gene bu otellerde açık büfe olacak fakat müşterilere bu yemekler garsonlar tarafından servis edilecek. Örneğin tatilinizde sabah kahvaltısı otel tarafından daha önceden hazırlanarak size sunulacak. Böylece restoranlarda da sosyal mesafe korunmuş olacak.

Bazı otellerde cep telefonunuza yükleyeceğiniz program ve QR kod ile kaldığınız oteldeki odanızda istediğiniz bölgenin ışıkları telefonunuza yüklediğiniz bu uygulama ile yapılacak. Hes kodu sayesinde otel odasının gerek kliması gerek kapısı tamamen dijital ortamda otelin size sunduğu hes kodu programı aracılığı ile yapılacak.

Hes kodu alarak otelde tatil yapmak isteyenler isterlerse Covid 19 belgesi olmayan otellerde de tatil yapabilmeleri için çalışma yapılıyor. Her ne kadar Covid 19 belgesi olmasada bu otellerin de belli şartlara uyması gerekecek. Covid 19 belgesi olan ve olmayan otellerde tatil yapmak isteyen kişilere, hangi otelde covid 19 belgesi var veya yok tur şirketleri tarafından müşterilerine sunulacak. Hes kodu programı indirmek için Hayat Eve Sığar programını play storeden indiriniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin