Evde çürük diş tedavisi

0

Evde çürük diş tedavisi olur mu? Dişler için hangi vitamin gereklidir? Vitamin K2 eksikliği de çok önemlidir. Vitamin d ile sinerjik çalışarak kalsiyum’un emilimini, vücuda alımını arttırmakta işe yarar. Bunları da arttırmaya çalışacağız.

Evde çürük diş tedavisi için evde kendi kendinize yapabileceğiniz bazı şeyler mevcut. Diş sağlığı için en önemli mineraller kalsiyum, magnezyum ve fosfor bunları doğru bir şekilde aldığımızdan ve dozajının doğru olduğundan emin olmalıyız. Bütün bunlar doktorunuz size yapacağı testte ortaya çıkacaktır. Ayrıca daha önceden yazdığımız diş çürüğü nasıl olur yazımızı okuyabilirsiniz.

Diş çürükleri için Kolajen gerçekten çok önemlidir ve dişin yapısında bulunur. Kolejan azalması diş çürüğü başlangıcı demektir. Takviye olarak dışardan alınabilir eğer bu kadar çok gıda takviyesi almak istemiyorum derseniz de o zaman yine diyete geliyoruz. En büyük kaynağı olan et tüketeceğiz. Tabi bütün gün et yemeyin sadece yediğiniz bir miktarı biraz arttırın.Ayrıca Çürük diş iyileşir mi? Bu konuyu da okuyabilirsiniz.

Probiyotik Diş Macunu

Çok önemli bir faktör daha var. Gerçekten diş çürükleri için probiyotik çok faydalıdır. Diş ağlığı için piyasada probiyotik diş macunu ve probiyotik yiyecekler de kullanabilirsiniz. Probiyotik diş macunu ve yiyecekler ağız ortamında bakterilerin sevdiği kötü ortamı azaltıyor. Böylelikle çürük yapan bakterilerin sayısı azalıyor. İyi bakteriler, mineraller üst üste gelip işi tekrar yeniden sertleştiriyor.

Remineralize diş macunu, bunların içerisinde zenginleştirilmiş bir içerik bulunuyor. Bunu kullanmaya başlarsanız üç ay, beş ay gibi o çürükler duracak hatta geriye doğru gidebilecektir. Vücut sağlığı her şeyi etkiler. Şunu unutmayın ağzınızdan ne geçerse vücudunuzdan o görünür. Yani iyi yiyorsanız vücuttan iyi çıkar, sağlık çıkar.

Kötü yiyorsanız ona göre birtakım sorunlar çıkar. Diş çürükleri de gerçekten başka hastalıklar sebebiyle de ortaya çıkabilir. Yani hormonsal bir hastalığınız var mı? Veya kan değerlerinizde eksiklik var mı? Bunlara da baktırdıktan sonra eğer sorun yoksa çürüğü durdurmak için hiçbir sebep yok. Ayrıca probiyotik diş macunu dişleriniz için oldukça faydalıdır.

Diş çürüğü durunca dolgu yapılacak mı? Eğer yeni başlamış olan bu diş çürükler siyah bir çizgi seviyesinde kalıyorsa kişi buna iyi bakıyorsa ve ağız hijyenine, diyetine dikkat ediyorsa rutin kontrollerde dişteki yumuşama görülmeze genelde dolgu yapılmıyor. En kötü ihtimal de yeni başlamış çürüğün üzerine koruyucu madde koyuluyor.

Bu şekilde beş sene, on sene bazen daha uzun dolgu yapmadan gidiyor. Siz ne yaparsanız yapın sürekli kontrol yaptırmadığınız sürece her şey boş. Mutlaka kontrollerinizi yaptırmanız lazım. Ağız hijyeninize maksimum dikkat etmeniz lazım. Bir dolguyu yapmadan önce onu geciktirebilmek dişi ömrünü uzatabilmek size ilerde çok büyük faydalar sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin