Eşim beni seviyormu nasıl anlarım testi

0

Eşim beni seviyormu nasıl anlarım testi Listesi

Eşim beni seviyormu nasıl anlarım testi Eşinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız? Sevginin işaretleri nelerdir? Eşim gerçekten beni seviyor mu? Merak mı ediyorsunuz ? O zaman yazımızda bu konuyu açıklayalım. Seven insan ne yapar?       

Seven insanın sevdiğini anlamanın 5 şartı vardır. Eğer bu 5 şartı yapıyorsa gerçek anlamda seviyordur. Seni seviyorum hayatım, seni gerçekten seviyorum demek sözle sevgiyi ifade etmek yeterli mi? Aşağıda size eşim beni seviyormu nasıl anlarım isimli testi ve bu testin cevaplarını veriyoruz.

1-Hizmet etmek:

Seni seven insan seni rahatlatır. Ne yönüyle rahatlatır? Ev işlerinde,yardım konusunda kısacası senin yaptığın işler konusunda sana destek olmaya çalışır. “Ben senin yanındayım,ben senin destekçinim’’ mesajını o senin etrafında yaptığın her konuda yanında olarak, destekleyerek ve katkı sağlayarak göstermeye çalışır.

2-Dinlemek

Sevgi dinlemeyi gerektirir. Seven insan dinler. Yorgun da olsa , sorunları da olsa senin dinlenilmeye ihtiyacın olduğunu bilir. Seven eşler aynı zamanda eşlerini dinleyen, onları önemseyen ve önemsemenin de en önemli şartının dinlemek olduğunu bilen insanlardır. ”Hayatım otur şöyle, anlat bakalım neler yaptın bugün,günün nasıl geçti’’ gibi sorularla seni açar ve konuşturur. Bu da çok önemlidir.

3-Empati:

Ne demek empati? Senin yerine kendisini koyar ve yaklaşımını ona göre sergiler. Özellikle ev hanımları eşim beni anlamıyor.Evde bütün gün yatıyorsun diyor diye söylediğinizi duyar gibiyim. Peki bir ev hanımının işi kolay mı? O gün bütün gün boyu yapılacak her şeyin planlanıp yapılması, hazırlanması demek o günün tamamının tüketilmesi demektir. Yemek yapıyorsun hadi gün bitti. Her gün topluyorsun, her gün süpürge yapıyorsun. Şimdi sonuçta senin işinin de kolay olmadığını anlaması. Hele sen bir de çalışıyorsan; Hem çalışıyorsun yoruluyorsun hem ev işlerini yapıyorsun. Şimdi burada 1.madde olan yardım ve destek olmak hemen devreye girmeli ve aynı zamanda empati devreye girmeli. O da çalışıyor, o da yoruluyor ve buna rağmen elinden geldiğince evi en iyi şekilde idare etmeye çalışıyor diye senin neler yaşadığının, neler hissettiğini, neler düşündüğünü bir defa bilmesi gerekir.Bu müthiş bir kalitedir.

4- Takdir Etmek:

Hepimiz çevremizde de yaptıklarımızı taktir eden,iyi ki varsın diyen ve gerçekten yaptıklarımızı gördükleri zaman mutlu oluyoruz. Onun için sen fedakarlıklarla yuvanı ayakta tutmak için müthiş bir mücadele içindesin ama taktir eden yok, sanki hiçbir şey yapmıyorsun gibi davranılıyor.Bu çok yıkıcı bir olay. Yani seven insan, gerçekten seven insan senin yaptıklarını görür. Ve o konuda taktir eder.Ve seni onurlandırır.

Zaten taktir edilen insan var ya muhteşem bir motivasyona, enerjiye kavuşur. Ve o koşturarak, yorulmadan her şeyin üstesinden gelebileceği enerjiye sahip olduğunu düşünerek hareket etmeye başlar. Onun için taktir çok önemli.

5-Eşim beni seviyormu nasıl anlarım testi / Desteklemek:

Desteklemek çok önemli. Yani “Ben senin yanındayım, ben senin arkandayım, her konuda destekçinim.’’ Ve özellikle erkeklerin çoğunun şikayeti hocam eşimin bana hiç desteği yok. Bir iş kurmak istiyorum yapamazsın beceremezsin gibi hep olumsuz kelimeler geliyor. Ama eşimin arkamda olduğunu bilmek beni çok mutlu ederdi diyorlar.     Her konuda eşler birbirinin destekçisi olmalıdır.Hanım efendi okumak istiyor, üniversiteyi dışarıdan bitirmek istiyor. Kurslarda kendine katılım sağlamak istiyor. Eşinden destek yok. Ne olursa olsun eşler istek ve beklentiler,hayaller, hedefler konusunda birbirine destekçi olmalı.

Kısacası eşinizle olan ilişkinizde yukarıdaki 5 madde varsa gerçek sevgi var demektir. Eğer bu maddelerde sıkıntı varsa evet maalesef bir çok evlilikte bu maddelerde sıkıntı var. Bu maddeleri düzeltin ve mükemmel bir ilişkiye kavuşun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin