Dünyanın Sonu Ne Zaman? En Gerçekçi 6 Kıyamet Senaryosu.

0
En Gerçekçi 6 Kıyamet Senaryosu

Dünyanın sonu ne zaman olacak? Kıyametin insanların beklemiş olduğu mutlak bir son ve biz insanlar kıyametin nasıl geleceğini düşünmekteyiz. Bu düşünceler üzerine araştırmalar yapan bilim adamları ve pek çok yazar kıyametin olabileceği en büyük senaryolarını bizlere aktarmıştır.  Son aylara baktığımızda insanoğlunun başına gelebilecek on yıllık felaket sadece üç ayda geldi. Bu durum insanı tedirgin etmiş durumda ve bu yaşananlar sayesinde insanlar kıyametin nasıl gelebileceği ile ilgili düşünceler içerisine girdi. Birbirlerine sorular sordular. Google’de herhangi bir yerde araştırmalarına kıyameti de eklediler hatta insanlığın sonu kelimesi en çok aranan kelimeler arasına girdi.

Dünyanın sonu ve insanlığın sonunu getirecek olan kıyamet nasıl gelecek?

Nefes alabiliyoruz ve bu nefesi aldığımız sürece yaşamımız devam ediyor. Peki bu aldığımız nefes oksijen tamamıyla bittiğinde ya da şöyle anlatalım. Başka bir gaz zehirli bir gaz bu soluduğumuz havaya bulaştığında ne olur? Nefes alamayan canlılar yok olmaya başlayacak ve bir süre sonra tüm insanlık tüm canlılar hayatını kaybetmeye başlayacak.

Bu gaz nasıl salınabilir?

Biliyorsunuz ki ve iklim değişikliği denen bir olay var bu metan gazı tam olarak kutuplarda bulunuyor. Küresel ısınma sonucunda buzullar eriyebilir. Bu eriyen buzullar içerisinde gazlar bulunduğumuz havaya karışabilir. bu da insanlığın sonunu getirebilecek bir senaryo…

Tabi bazı insanlar iklimin daha temiz olduğu ve havanın daha temiz olduğu bölgelere yerleşebilir. Böylelikle bir kısmı kurtulabilir ama çoğu insan hayatını kaybedecektir. Kullanmış olduğumuz teknoloji o kadar çok gelişti ki artık bizden daha iyi düşünebilirler. Hatta bizim yapabileceklerimizi bizden daha iyi yapabilecek durumdalar sizde merak etmiyor musunuz ?

Bizden daha iyi varlıklar olacak ve onlar bizim yerlerimizi alabilecek onların nefes alma gibi bir problemi yok. Uyku problemi yok aç kaldım ya da açıkta kaldım diye derdi yok, evi geçindirme gibi bir şey düşüme durumu yok. Ama biz insanlar her şeyi düşünmek zorundayız. Onlar hiçbir şekilde düşünmeden sadece düşünmeleri bile bir iki saniye olmadan bizden daha iyi düşünebilir kıvamda olacaklar.

Dünyanın sonu robotlar tarafından olabilir mi?

Japonya da bazı otellerde robotlar çalışmaktadır. İnsanların yerini alan robotlar daha iyi çalışmakta ve aynı zamanda daha iyi kayıt tutabilmekte…  Herhangi bir defterle ya da herhangi bir olayla uğraşmıyorlar. Gelen müşteriyi direk hafızaya alıyorlar ve gördükleri kişinin fotoğrafını çekerek kendi hafızalarına,  kendi bulut teknolojisine yerleştiriyorlar. Böylelikle giren kişinin çıkan kişinin nerden nasıl geldiğini nasıl bir tip olduğunu çok iyi bir şekilde kayıt edebiliyorlar.

Peki, biz insanların oluşturmuş olduğu bu robotlar kendilerinin daha özgür olabileceğini anlarlarsa? Yapay zeka tam anlamıyla geliştiğinde ve kendilerinin insanlara ihtiyacı olmadığını düşündüklerinde ne gibi sonuçlar doğacaktır?

Bu sebepten insanlığın sonu robotlarla beraber de gelebilir. Yani robotlar insanlara karşı savaş da açabilir bunu tabi bazı filmlerde ve dizilerde gördük ve izledik artık şunu diyemeyiz:

Ya bunlar sadece filmlerde olan şeyler ’ diyemeyiz çünkü son üç aydır sadece filmlerde olabilecek olayları yaşıyoruz.

İnsanlar zombi olabilir mi?

Yürüyen ölüler denildiğinde aklımıza ne gelir?  Zombiler gelir. Zombi kelimesini söylediğim anda herkes ya saçma sapan konuşma deyip yazıyı direk kapatabilir. Yazıyı kapatıp gitmenize gerek yok çünkü zombiler gerçek bir tehdittir. En azından insanı zombiye çeviren bir hastalık büyük bir tehdit olabilir.

Toksoplazma parazitini duymuş muydunuz? İşte bu parazit insanın herhangi bir bölgesine yerleşerek yaşamına devam edebiliyor ve bulunduğu canlıda konaklama dönemine geçiyor. Bu konaklama süresinde canlının beynini ele geçiriyor. Onun yapmak istemediği şeyleri yaptırmaya zorluyor mesela bu parazit bu çakmağa elimle dokundurmamı sağlayabilir. Bu ateşin elimi yakmayacağını düşündürebilir ve böylelikle biz insanlara büyük ölçüde zarar verebilir. Yani bu parazit bir nevi insanları zombi haline getirebiliyor.

Düşünsenize yapmak istemediğiniz her şeyi size yaptırıyor. Tabi şu an ki bu tehdit ne zaman gerçekleşir ne zaman gerçekleşmez bilemeyiz. Mevcut durumda Toksoplazma Paraziti henüz insanlara o kadar da zarar verebilecek durumda değil. Fakat bu parazit mutasyona uğrarsa insanlığı büyük ölçüde tehdit altına alabilir tabi mutasyona uğrar mı? Onu bilemeyiz ama her an her şey bu dünyanın sonu olabilir. Belki de bu sonu hazırlayan dünyaya yaklaşan asteroidler de olabilir.

Doğa üstü yetenekli insanlar

Doğa üstü yetenekli insanlar da kıyamet senaryolarının içerisine konulmuş. Normal şartlarda bu konuyla ilgili konuşmayacaktım çünkü böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Biliyorsunuz ki genetiği ile oynanmış insanlar var. Bununla ilgili çalışma yapan Çin, Amerika ve diğer ülkeler gizli bir şeklide bu projeyi üretiyorlar.

Peki, biz bunu nerden biliyoruz? Artık günümüzde bu durumlar alenen yapılmakta bazı çocukların genetikleriyle oynanarak onları süper güç haline getirebiliyorlar. Bundan çok da uzakta bir şey değil yakın zamanlarda bir olay yaşamıştık hatta gündem olmuştu.

Atakan’ın mevzusunda da bu durumlardan bahsedilmişti pek çok yerde özel insanlar, özel üretim insanlar

Peki, bunlar ‘bize nasıl zarar verebilecekler? ’ Diye soracak olursanız şöyle düşünebiliriz.

Aslında bu insanlar o kadar üstün zekaya sahipler ki arkalarında bıraktıkları tarihleri tamamıyla silmek isteyeceklerdir. Çünkü süper insanlardan önceki yaşayan insanlar onlara göre çok yetersiz, kültürsüz, akılsız ve zekasız insanlar olacaktır. Böyle bir tarihi geçmişlerinde görmek istemeyebilirler ve insanlığı yok etmek için çalışmalara başlayabilirler. En önemlisi ise yaşamış olduğumuz son günlerde ki şu salgın meselesi…

Dünyanın sonu virüs salgını ile gelebilir

Bir salgınla insanlığın tamamının yok olması artık muhtemel görünüyor.

O kadar teknolojiye o kadar imkana rağmen virüsün yayılması engellenemiyor. Bütün bilim adamları seferber olsa dahi aşının hala bulunamaması insanları ürkütüyor.  Bu yüzden de salgının insanlar üzerindeki en büyük etkisiyse bütün nüfusu yok etmeye kadar varabilir.

Sizleri korkutmak istemem ama bizlerde önlemlerimiz almak durumundayız. Bu salgınla baş edebilmek biz insanların elinde çünkü bu salgını yenebiliriz.  Eğer ki evimizde kalabilirsek…

Güney Kore’yi duymuşsunuzdur salgında yapmış oldukları çalışmalar sayesinde yüksek artışa neden olan bu salgını önlediler. İnsanlar artık yavaş yavaş normal hayatlarına dönebiliyorlar.

Bunu nasıl sağladılar? İnsanlar duyarlı bir biçimde ilk başlarda ilk haftalar da sokağa çıkmadılar. Kimse sokakta gezmedi tozmadı bir nevi sokağa çıkma yasağı getirildi. Fakat bizim çevremize baktığımız zaman örnekler görüyoruz. Mesela ekmek almaya gittiğimde hemen yan tarafımdaki park da tik tok çeken gençler gördüm. Bu gençler o kadar çok duyarsız bir biçimde takılıyorlar. Sanki her şey güllük gülistanlık gibi gösteriyorlar ve o kadar da eğleniyorlardı. Bu yüzden de ülkemiz bilinçli bir şekilde evlerinde oturmazlarsa durum vahim hal alabilir. Hala dışarıda gezmeye devam ederlerse, virüsün yayılması ülkemizin en büyük kayıplarına sebep olmasını sağlayacaktır.

O yüzden lütfen evlerinizde kalın, evlerinizde kalarak hayata devam edin…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin