Diş Apsesi İçin Doğal Antibiyotik

0

Diş apsesi için doğal antibiyotik yöntemleri uygulayabileceğimiz bir çok yöntem bulunmaktadır.

Öncelikle bu diş apsesi yani diş eti iltihabının çözümü çok kolaydır. Diş eti iltihabı için antibiyotik kullanırsınız bir hafta 10 gün ve geçip geçmeyeceği belli olmaz. Ağrısını ve sızısınıda almaz.

Diş Apsesi İçin Doğal Mücizevi Antibiyotik Nar Suyu

Diş apsesi için doğal antibiyotik arayanların mücizevi kurtarıcısıdır. Nar suyu ve özellikle nar suyunun özünü kullanabilirseniz. Bildiğimiz %100 nar suyundan veya nar suyu özününden 1 yemek kaşığı alıp yarım bardak su ile karıştırın. Daha sonra bu nar suyunu ağzınızda bekletin. Gargara değil. Sadece ağzınızda 15 yada 20 saniye bekletin. Daha sonra bunu tükürün. Yarım saat aralıklarla bunu yaparsanız diş eti iltihaplanması diye bir şey kalmayacaktır.

Yemek yedikten 30 dakika sonra bakteriler hızlı bir şekilde dişlerimizi çürütmeye başlıyor. Yani yemekten sonra 30 dakika içinde dişlerimizi fırçalamamız şarttır. Günde 3 kez yemek yediğimizi düşünürsek 3 defa diş fırçalamak ağız hijyenimizi yerine getirmek için yeterli olacaktır. Nar suyu diş apsesi için doğal mucizevi antibiyotiktir. Bu uygulama ile çok kısa sürede rahatladığınızı göreceksiniz.

Diş Apsesi İçin Doğal Yollardan Antibiyotik Uygulamaları

On basit prosedür uygulayarak evde nasıl diş iltihabını tedavi edersiniz? Bununla ilgili ipuçları vereceğim. Öncelikleri diş eti iltihabına neler sebep olur kısaca de ona değinelim. Öncellikle sigara ve tütün ürünleri tüketimi, fazla miktarda şeker tüketim olması, aşırı duygusal ve stres altında olmak, yanlış diş fırçalama, yanlış diş ipi kullanma gibi sebepler genel olarak karşımıza çıkan şeylerdir. Çok basit olarak bulabileceğiniz malzemelerle veya işlemlerle neler yapabiliriz buna başlayalım.

Birincisi ilk önce basit masaj yapmak. Nasıl bütün vücudumuza masaj yapıp kan dolaşımını hızlandırıyoruz aynı şey diş etleri için de geçerlidir. Özellikle de faydalı esans yağlarla hafiften temiz ellerimizle beraber uygulayacağımız masaj o bölgede kan dolaşımını hızlandıracak ve iyileşmesine katkıda bulunacaktır. Mesela karanfil yağı karanfil esansı yağı bu konuda benim en çok yardım aldım yağlardan bir tanesidir. Küçük bir tabağın içine damlatırsınız ve elimizle dişimize süreriz.

Diğer masaj yöntemi sonik cihazlardır. Bunlar da genel olarak yüz için kullanılan yine buradaki kan dolaşımını hızlandırmak için kullanılan cihazlardır. Fakat bunların ağız içi uçları için olanları var. Eğer bulabilirseniz bunlarla da yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz en basit en kolay yöntemlerden bir tanesi de ksilitollü sakız çiğnemektir. Ksilitol dediğimiz malzeme ağız hijyeni için anti bakteriyel etki yaratmada son derece faydalı ve etkilidir. Eğer normal diş ipi zor geliyorsa kullanıma hazır dişleri var. Bunlar tek kullanımlık çok basit, çok pratiktir. Kullanıyorsunuz ve atıyorsunuz. Özellikle ksilitol içerirse de işinizi görüyor. 

Antibiyotik İle Geçmeyen Diş İltihabı İçin Diğer Yöntemler

Bir diğer yine çok kolay, çok basit şekilde yapabileceğiniz yöntem de evde hazırladığımız ağız çalkalama solüsyonlarının kullanmaktır. Sadece şuna dikkat etmenizi istiyorum. Özellikle diş eti iltihabı açısından daha faydalı karanfil yağını, karanfil esansı yağını kullanacağız. O gargarayla günde 2 ya da 3 kere bir hafta boyunca gargara yapacağız. Neden karanfil yağı kullanıyoruz. Çünkü karanfilin içinde diş hekimliğinde çok kullanılan bir madde vardır. Ağrı kesici etkisinden dolayı çok kullanılır. Bu sebeple gargaramızın içine kullanıyoruz.

Yine çok pratik bir yöntem söyleyeceğim. Hindistan cevizi ya da susam yağı ile yapacağınız yağ çekme işleminin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Yine çok basit bir yöntem daha var. Limonlu çay içmek. Limon C vitamini içerir. Çeşitleri sağlığı açısından gerçekten hayati önem taşır. Çayın içinde de bulunan polifenol antioksidan etkisiyle beraber iltihap geçirmede son derece etkilidir. Ne yapıyoruz? Günde 2 kere limonlu yeşil çay içiyoruz.

Diş Apsesi Doğal Tedavi Bilgileri

Hiçbir yerde bulamayacağınız gerçekten pratik çok basit bir bilgi vereceğim. Bunu fitoterapi eğitimi sırasında öğrendim. Taze nar suyu ya sıkarak kullanırsınız ya da böyle hiçbir katkı malzemesi ve maddesi içermeyen yüzde yüz nar sularını alırsınız ve kullanırsınız. Bu nar suyunu bir bardağa koyuyoruz yaklaşık yarım varda kadar Nar suyuyla günde 2 kere 2 hafta boyunca gazlara yapıyoruz. Günde iki kere gargara yapıyoruz. Başka hiçbir şey yok. Nar suyu gargarası bir hafta boyunca hiçbir şekilde iltihap bırakmayacak.

Koenzim vücudumuzun içinde de vardır. İltihaplı bölgede azalıyor. Bu durumda arttırmamız lazım. Mesela dana eti ile yapacağız. Etin elli gramı bile size yetecektir. Somon, kuruyemişler özellikle susam, yer fıstığı bunlar da bol bol koenzim var. Probiyotkleri artık herkes biliyor. Probiyotik, kötü bakterileri öldüren iyi bakterilerdir. Dolayısıyla ağız içindeki florayı düzelten bakterilerdir. Ancak bunlar doktora danışılmadan kullanılacak şeyler değildir. Benim size önereceğim doğal yoldan probiyotik yemenizdir. Yani tuşular, kefir ve bu tip ürünlerde zaten probiyotikler bulunuyor. Doğal olarak tükettiğimizde de aynı etkiyi alacaksınız. Dişlerle alakalı diş beyazlatma yöntemleri yazımızı da okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

En önemlisi, olmazsa olmaz yöntem, bunu evde yapamazsınız. 6 ayda bir diş hekiminize gidip kontrollerinizi yaptırmak ve en önemlisi de eğer tartar oluşmuş ise bunları temizletmektir. Çünkü tartar oluşumunu her ne kadar bazı yöntemler varsa da tamamen evde gideremezsiniz. Öncelikle bunu sağlayın gerisini de ev yapımı reçetelere bırakın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin