Bir Erkek Neden Aldatır?

0

Bir erkek neden aldatır? Erkekler neden aldatır nasıl anlaşılır? Seven erkek aldatır mı? Eşinin karısını aldattığını nasıl anlarsın? İşte tüm soruların cevabı bu yazıda.

Günümüzde kadınlarında aldatma oranı oldukça arttı. Erkeklerin aldatma sebeplerine gelirsek İngiltere’de bir üniversitenin yaptığı araştırma, İngiltere’deki erkek profilini neden aldattığını ortaya koyuyor. Bakalım Türk kadınları ne kadar bu maddelerle uyuyor.

Bir Erkek Karısını Neden Aldatır?

Bir erkek karısını neden aldatır? Birinci madde ego tatminidir. Aldatma ilişkilerde sıkça karşılaşılan durumdur. Bu Türk erkekleriyle birebir olarak uyuşan madde yani İngiltere, Türkiye, Uganda hiç fark etmez. Herkes kendisini güçlü hissetmek ister. Yani standart bir erkek Alfa olmasına da gerek yok. Alfa erkek olmasa bile bir erkeğin ana duygusu kendisini güçlü hissetmek ihtiyacıdır.

Bu güç illaki fiziksel güç değildir. Kendisini zeki hissetmek, becerikli hissetmek, bir işe yaradığını hissetmesi kadının onu güçlü görmesi erkek için çok önemlidir. Erkek temelinde binlerce yıldır avcı duyguları taşıdığı için aslında çapkınlık, zamparalık da bir çeşit av olduğu için yani kendi kafasında erkek avlanıyordur. Zamparalık yaparken dolayısıyla burada egosunu tatmin ediyor. Aldatmanın birinci sebebi kendi egosunu tatmin etmede önemli bir araç olmasıdır.

İngiltere’de yapılan araştırmada ikinci madde ortak noktaların azalmasıdır. Türkiye için de geçerlidir. Şimdi ortak noktalar azaldığı zaman, erkeğin aklı başka bir yere kayabilir. Kesinlikle kadınlarda da aynı durum vardır. Eğer siz ilişkide olduğunuz adamda düşündüğünüz kadar fazla ortak nokta olmadığını keşfedersiniz yani ilişkinin başlarında hani gözümüzün döndüğü bir an olur ya O insan da sadece güzel tarafları görür. Eğer bu ortak noktaların azaldığını veya tahmin ettiği kadar çok olmadığını anlarsa, erkek aldatmaya yöneliyor. Ayrıca buradan alfa erkek özellikleri yazısını okuyabilirsiniz.

Erkekler Eşlerini Neden Aldatır?

Erkekler eşlerini neden aldatır? Eşler arasındaki şiddetli kavgalar yani erkek özellikle şiddetli kavgalara başladığı zaman o kadından uzaklaşmaya başlıyor. Bir evlilik veya ilişkide kavga edilmesi son derece sağlıklı yani kavgadan kastım tartışma, fiziksel bir şeyden tabii ki bahsetmiyoruz. Öyle bir şey tamamen karşısındayız. Bir münakaşa, bir tartışma ve bir konuyu çözmek için partnerinizle olan girdiğiniz tartışma değil. Şimdi burada eğer çok fazla atışma olursa yani inanılmaz derecede her gün kavgalar başlarsa bu erkeği aldatmaya götüren ilk sebeptir. Seven erkek nasıl olur yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Kadınlar yavaş yavaş uzaklaşıyor. Erkek beyni, kadının beynine göre çok basittir. Ya kadınlar çok daha zevkli ve daha yaratıcılardır. Erkekler için bazı şeyler kavga sebebi olduğunda anlamıyor yani diyor ki: ‘Bu kadın acaba bunu neden bir kavgaya dönüştürüyor?’ Çünkü bu basit bir şeydir. Çünkü erkekler çok detaycı değildir. Kadınlar daha detaylı ve daha detaylara dikkat ederler. Onun için erkek bazı kavga sebepleri dahi algılayamaz. Algıladığında 3 ay geçer. Bu sebepten bir erkek neden aldatır sorusu yerine erkeklerin aldatma nedenleri diye yaklaşmak daha doğru olur.

Kocanın Seni Aldattığını Nasıl Anlarsın?

Kocanın seni aldattığını nasıl anlarsın? İngiltere’deki araştırmaya göre aldatma sebebi güzel sözler duymadığı içindir. Şimdi genelde kadınlar ilgi ister. Kadını tatmin etmek için veya tavlamak için erkekler güzel sözler söylemelidir. Erkeklerle güzel sözler duymak ister yani erkek de güçlü olduğunu, yakışıklı olduğunu ne bileyim hehangi bir konuda iyi olduğunu ya şunu: ’Bak şurada şu işi harika kopardın. Sen çok becerikli bir adamsın.’ Gibi arada böyle gazlamak lazımdır. Güzel sözler söylerseniz her zaman on adım öndesiniz. Sadece eşinden güzel sözler duymadığı için ve başka bir kadından duyduğu için o kadınla yatan adamlar var. Adama biraz ilgi gösteriyor.

Adamın aklında hiçbir aldatma düşüncesi yoktur. Hem seven erkek neden aldatır ki? Kesinlikle öyle bir şey yok fakat başka bir kadın, mesela spor salonuna tanıştığı bir kadın: Ya işete güzel vücut yapmışsınız falan diyor. Adam bu arada ilişkide olduğu kadından böyle güzel bir cümleyi iki ya da üç aydır. Yani güzel bir sözü hasret kalmış ve bu arada spor salonunda hemen yanındaki makinada işte alet çalışan bir kadın, ona diyor ki: ‘Sizde güzel çalışıyorsunuz.’ O kadınla yatma ihtimali yüzde doksandır. İki sebep var. Bir kendi karısından güzel sözler duymuyor veya sevgilisinden İkincisi o duymadığı sözleri hemen yanı başında söyleyen bir kadın var. Ayrıca erkeklerin aldatma belirtileri farklı olabiliyor. Bu yazıda eşim beni seviyormu nasıl anlarım testi eşinizle alakalı bir şeyler katacaktır.

Beşinci madde, ortak gidilen bir partide kız arkadaşının bir başkasıyla yakınlaştığını görürse şimdi erkek ne olursa olsun birlikte olduğu kadını sahiplenmelidir. Dolayısıyla erkek birlikte oldu kız arkadaşına, bir partide, İngiltere’de yapılan araştırma bunu söylüyor. Bir partide bir başka çocukla yakınlaşmasından rahatsız olur ve bu sebeple onu aldatabilir. Bir küçük detay var. Kızın bir başkasıyla sohbet etmesi değil. Çünkü kadınlar başkasını zaten Avrupa’da her türlü sohbet ediyorlar. O adamla yakınlaşması, O dama çok aşırı ilgi gösterdiğini görürse aldatmış sayılıyor.

Bu beş madde, İngiltere’de erkeklerin aldattığını anlatıyor. Böyle bir araştırma yapılmış. Bu maddenin hepsi Türkiye içinde geçerli olabilir. Bizim ülkemizde böyle bir araştırma yapılsa daha farklı sebepler de eklenebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin