Aşk Acısı Nasıl Geçer?

0

Aşk acısı nasıl geçer? Aşk acısı çekmek istemiyorum bunun için ne yapabilirim mi diyorsunuz? Ayrılık acısını atlatmak izlemeniz gereken bazı yöntemler var.

Sevgiliden ayrılık sonrası aşk acısı yaşarken; nefes alamıyorum diyenler, sevgilim olmadan yaşayamıyorum diyenler, sevgilimi unutamıyorum, yemek yiyemiyorum diyenler, uyku uyuyamıyorum ya da hayattan keyif alamıyorum diyenler vardır. Onsuz yaşamaktansa yaşamamak daha iyi diyenler gibi başka bir şehre hatta başka bir ülkeye taşınmayı düşünenler bile vardır. Elbette herkes kendi yaşadığı acıyı bilir. Herkes için kendi yaşadığı acı en büyük acıdır.

Parmağı kopan birinin yaşadığı acıyla, kolu kopan birinin yaşadığı acı bile aynıdır. Her ikisi de sadece kendi yaşadığı acıyı bildiği için, o kişi için en büyük acı kendi çektiği acıdır. Dolayısıyla acının büyüğü, küçüğü olamaz. Her acı, yaşayan için aynı oranda önem taşır ve aynı şekilde kişiyi etkiler.

Aşk acısı nasıl geçer? Etkisi nasıl azaltılır?

Ayrılık acısının etkisi nasıl azaltılır? Yaşadığın her acı, nasıl son bulduysa bir gün bu acı da son bulacaktır. Hiçbir acı, sonsuza kadar sürmediği gibi şu an ki acı da sonsuza kadar sürmeyecek. Öncelikle bunun farkında olmalıyız. Bunun farkına vardığın anda bir gün acının biteceğini bilecek ve olaya ona göre bakıyor olacaksınız. Sevgilim beni seviyormu? Seven erkek nasıl olur yazımızı okuyabilirsiniz.

Acı bir duygudur ve etkisi de farklıdır. Her duygu başka bir duygu ile yer değiştirdiğinde mutlaka baştaki duygu değişir. Elbette olaya yüklediğimiz anlam değiştikçe, olayın üzerimizde yarattığı etki de değişecektir. Yani şöyle düşünelim: Aşkım olmazsa yaşayamam dediğimiz için, onsuz yediğim yemek bana yaramaz dediğimiz için, onsuz mutlu olamam dediğimiz için bu söylediğimiz duyguların hepsini yaşamaktayız. Ama hayat bir şekilde devam ediyor bugüne kadar nasıl gece ve gündüz yer değiştirdiyse, kıştan sonra yaz geldiyse, fırtınadan sonra güneş açtıysa bu acı da bitecek ve bunlar da normale dönecek diye düşünürsek bu şekilde üzerimizde oluşan duyguyu değiştirmiş oluruz.

Sende oluşan acı hangisi? Yaşadığın şey aşk acısı mı? Gönül kırgınlığı mı? Terk edilmek mi? Aldatılmak mı? Yalnız kalmaktan korkmak mı? Çaresizlik mi? Sende oluşan acı bunlardan hangisi? Bu saydıklarımda aşk acısı başka bir şey diğerleri başka bir şeydir. Bu ayrımı iyi yapmayı başarmanız gerekir. Bir erkek neden aldatır yazımızı burada bulabilirsiniz.

Aynı anda aynı yere iki ayrı şey değemez: Fizikte böyle bir kural vardır. Bir kalemi masada olduğu yerden kaldırmadan aynı yere başka bir şey koyamayız. Dolayısıyla zihnimizde aşk acısına yüklediğimiz anlam ve düşünceyi oradan kaldırır, onun yerine daha güzel şeyler düşünmeyi, gelecekle ilgili hayalleri koymayı başarabilirsek aşk acısı dediğimiz şey kaldırdığımız yere gelemez.

Sevgiliden Ayrılınca Nasıl Unutulur?

Sevgiliden ayrılınca nasıl unutulur? Sevgiliyi unutmak için başka hangi yöntemler uygulanmalıdır. Sevgiliden ayrılınca kendini meşgul etmek önemlidir.

Sevgiliden ayrılınca hobi edinin. Keyifli zaman geçireceğiniz hobiler edinmelisiniz. Neyi sevdiğine göre; spor yapmak, müzik dinlemek, tiyatroya gitmek, arkadaşlarla zaman geçirmek, tatil, seyahat kısaca ne seviyorsanız muhakkak sizi farklı şeylerle uğraştıracak, farklı şeyler düşünmenize neden olacak ve bunu yaparken vücudunuzdaki tüm dengelerin pozitif anlamda değişmesini sağlayacak şeyler hayatınıza dahil etmelisiniz.

Ayrılık sonrası kadın nasıl davranmalı? Genelde aşk acısı yaşayanlar kendileri gibi aşk acısı yaşayan insanlarla bir araya gelmeyi tercih ederler. Buna benzer insanlarla arkadaşlık yaparlar. Siz bundan farklı bir şey yapın ve enerjisi yüksek insanlarla yan yana gelin.

Aşk acısı nasıl geçer sorusunun en güzel cevabı. Sevgili ile ayrılık sonrası Eski sevgili ile olan anılarının hepsini çöpe atmalısın. Mesajlar, mektuplar, notlar, kıyafetler ne varsa hepsini atmalısınız. Eski sevgilinin hediyeler ve o eşyalar evde durduğu sürece, kıyafetini koklar üzülürsün, fotoğrafına bakar ağlarsın, gittiğiniz yerlere gidip iç çekersin ve dolayısıyla daha büyük bir acı yaşarsın. Bunların hepsinden kurtulmalısınız.

Eski Nişanlı Nasıl Unutulur?

Eski nişanlı nasıl unutulur bu konuyu biraz daha detaylandıralım. Eski nişanlıyı unutmak için bu yöntemleri mutlaka uygulayın

Ayrılık sonrası toparlanmak için birlikte gezdiğiniz yerlerin yakınından bile geçmeyin. Anılarınızın olduğu yerlere gitmemelisiniz. Çünkü biz buna çapa diyoruz. Çapa nedir? Geçmişte iz bırakan şeyin tekrar ve tekrar gündeme gelmesidir. Duyduğunuz bir müzik, aldığınız bir koku, görmüş olduğunuz bir yer sizi eski sevgilinizle yaşadığınız ana tekrar götürür ve siz acı üstüne acı yaşarsınız. Kafaya takmamak için pratik öneriler yazımıza göz atın.

Aşk acısı çekenler kesinlikle aşk acısından kurtulmak için hüzünlü şarkılar dinlemeyin ve aşk filmleri izlemeyin. Eğer her gece kederin dibine vuruyorsanız, sizi olumsuz etkileyecek müzikler dinliyorsanız, aşk ya da ayrılık filmleri izliyorsanız şu an yaşadığınızdan daha iyi olmayacaksınız. Hemen bunlara son vermelisiniz.

Ayrılık sonrası sessiz kalmak iyidir. Bitmiş olan aşkınızı konuşmayın ve herkese olanı biteni anlatmayın. Derdinizi, üzüntünüzü ve çaresizliğinizi anlatmayın. Bunları anlatıyor olmak aynı hüznü tekrar yaşamaya benzer. Parmağında, yara varsa yaraya basarak ancak canınızı acıtırsınız. Unutmayın karşısınızdaki için sessiz kalmak en büyük cezadır. Sevgiliye kaybetme korkusu vermek isteyenler yazıyı okuyabilirler.

Sevgiliyi Unutmak için ayrılık sonrası alkol, uyuşturucu vb. şeyler kullanmayın. Bu anlık olarak size unuttursa da ertesi gün çok daha fazla bir şekilde hüznü yaşamanıza sebep olacaktır.

Eski nişanlıyı pişman etmek için başka sevgili aramayın. Hemen yeni bir aşk arayışı içine girmeyin. Bir hata yaptıysanız bunun üzerine yeni bir hata daha yapmayın. Yeni birini acelece hayatınıza sokup daha birini unutmadan diğerinin acısını yaşamayın.

Tüm bu maddeler yaşamış olduğunuz aşk acısını tamamıyla geçirmese de yaşamış olduğunuz süreci daha rahat geçirmenizi sağlar. Unutmaya çalışmakla intikam almaya çalışmak, öfkeni dindirmeye çalışmak aynı şey değildir. İçinizde oluşan duyguların farkına varın ve kontrol altında tutun. Sakin ve sabırlı kalmaya dikkat edin. Sizi sürekli üzen iç sesi dinlemeyin. Bırak, hayat akması gerektiği gibi aksın. ‘’Bir şeyin bitmesi başka bir şeyin başlaması içindir.’’ Bunu sakın unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin