Alfa Erkek Özellikleri Nelerdir?

0

Alfa erkek özellikleri nelerdir? İşte bu yazmızda alfa erkekleri kimlerdir? Alfa erkek olmak için neler yapmalısınız? Tüm detayları ile yazıyoruz.

Alfa erkekleri, kadınların ilişki yaşadığı ve her zaman akıllarında soru işareti, kalplerinde ağrı sızı bırakan erkek tipleridir. Bunların bilinçli olarak yaptığı bazı stratejiler vardır. Bunlara dikkat ederseniz stratejiye, strateji ile cevap vermiş olursunuz.

Alfa erkek özellikleri ve stratejisi nelerdir?

Alfa erkek özellikleri ve ilk stratejisi, tanıştığı bayanın telefon numarasını aldıktan sonra, aslında karşısındaki o güzel bayanı hiç beğenmiyormuş gibi davranır. Kadına, çirkinmiş gibi hissettirerek böyle bir strateji izlerler. Şöyle düşünelim. Siz çok güzel bir bayansınız ve tanıştığınız bütün erkekler size aynı tavrı gösteriyor, ağzınızın içine düşüyor, konuşurken sürekli kahkahalar atarak sizi güldürmeye çalışıyorlar. Zaten siz buna alışıksınız. Bunun farkında olan alfa erkeği, tam tersi reaksiyonu sana gösterdiği zaman siz böyle bir kalırsınız. ‘’Ne oluyor ya? Neyi var bunun? Niye bana ilgi göstermiyor?’ bilinçli olmasa da bilinç altındaki düşünceniz budur. Kısacası sizi tetikleyen o kişiye karşı ilginizi arttıran hareket bu oluyor.

Alfa erkek özellikleri için ikinci strateji

Alfa erkeğin ikinci stratejisi, sizi beğenip telefon numaranızı aldıktan sonra özellikle sizi bekletir. Çünkü numaranı aldığında sen arayacağını biliyorsundur. Aradan birkaç gün zaman geçer, siz bugünlerde arar diye düşünürsünüz. Aradan 3- 4 gün geçer artık neden aramadığını düşünmeye başlarsınız. 5.gün olur ‘Neyi var bu adamın ya beni neden aramıyor?’ diye kızmaya başlarsınız. 7. gün olduğunda artık aramayacak dersiniz. Sonra sizi arar ve siz aradığına normalden daha fazla sevinirsiniz. İşte bunu sağlamak için bilinçli olarak beğendikleri bayanı geç arıyorlar.

Alfa erkeklerinin üçüncü strateji

Üçüncü stratejileri, ciddi görünüme sahip olurlar. Daha doğrusu ciddi görünüme bürünürler. Yani şöyle düşünün. Genelde ofislerde kadınların %60- %70’i patronlarını beğenir ya da içten içe aşıktır. Bunun sebebi nedir mesela? O kişinin ciddi olması, olur olmadık yerde gülmemesi, sizi güldürmeye çalışmıyor olmasıdır. Bunlar sizin için çok etkileyici gelir. Çünkü çok ciddi bir adamdır. Az konuşur, lafları kıymetlidir. Düşündüğünüz zaman aslında siz de stratejilerinin nereden geldiğini anlayacaksınız.

Bilinçli olarak sizi güldürmediklerini hatta komik bir şey olduğunda bile suratlarında ciddi bir ifade takınarak komik olduğunu sözlü olarak ifade ederler. Bu kadınlara daha çok çekici gelir. Daha çok dikkatlerini çeker. Çünkü özellikle kendilerinden emin ve güzel bayanlar etraflarında kendilerini güldüren erkeklerin olmasına zaten alışkınlardır. Bunun tam zıttı hareket yapan alfa erkeği de daha çok dikkat çekici olur. Sonuç olarak bu hamlesi ile kadının aklına bir kanca takar.

Alfa erkek özellikleri dördüncü strateji

Dördüncü stratejisi, bir prensipleri vardır. Duyguların çok coştuğu yani frekansların tuttuğunu hissettiğiniz zaman, ağzınızın dibine kadar gelir, siz öpeceğini zannederken başka bir şey söyler ve kendini geri çeker. Yani burada ‘Bak ben kendimi bu kadar kontrol edebiliyorum.’ imajı vermeye çalışır.

İlk buluşmanın sonunda öpüşmezlerse, kızları geç ararlar. Bunun dışında eve davet etmezseniz de geç ararlar. En büyük stratejisi de beraber olduğu kadını asla ertesi gün aramazlar. Kadını, kendisini kötü hissetmesi için, kendisini kullanılmış hissetmesi için ya da arayıp aramayacağından endişe duyması için aramazlar. Siz mesaj atsanız bile bilinçli olarak size en az bir hafta sonra geri dönerler.

Unutmamanız gerekenler

Bu stratejilerinin amacı kadınları kendine bağlamak, kalbini fethetmektir. Aslında alfa erkekleri ile ilişkiler çok zor yürür. Onlarda zaten kadınlara, ‘Benim etrafımda o kadar çok insan var ki, ben onlardan zaman bulursam sana zaman ayırırım.’ mesajı vermeye çalışır. Alfa erkeklerinin bir kısmı gerçekten böyledir fakat bir kısmı da rol yapar. Ama bunu yapıp kadınların özgüvenini kırdıkları anda, kadınlar alfa erkeklerine daha çabuk kapılırlar.

O yüzden siz, siz olun, bu taktiklere sakın kanmayın. Gardınızı alın ve sakın paniklemeyin. Siz sakin olun çünkü onların en büyük direnci sakinlikleridir. Yaptıkları stratejiden emin oldukları için, onun arkasından ne gibi bir hamle yapmaları gerektiğini ve sonucunun ne olacağını, karşısındaki bayanın ne düşündüğünü ne hissettiğini tahmin ettikleri için bu kadar rahatlar.

Siz de rahat olursanız alfa erkeklerini elinizde oynatırsınız… Tek yapmanız gereken alfa erkek özellikleri nelerdir bunu iyi anlamak olmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Adınızı girin